Vyjádření opozičního zastupitele ke kauze BMW

Vážení spoluobčané, 

reaguji tímto na vyjádření Alana Tomáška ze dne 7. 10. 2014, ve kterém tvrdí, že šíříme lži a polopravdy týkající se BMW a "nepartnerství" s městem.

Před třemi lety jsem se neúčastnil žádného hlasování, které by odmítalo nabídnuté partnerství s BMW. Tuto záležitost vyřizoval pouze starosta a nás, zastupitele jen informoval. Nejprve nás informoval o tom, že BMW by chtělo město za partnera. Na další poradě na můj dotaz jak to je s tím partnerstvím jsem se dozvěděl, že BMW si vybralo jen pár místních firem jako partnery. Pokud se následně projednával pronájem pozemku pod Javorem, nebyl jsem u toho přítomen.

Skutečný stav věci - tedy kolik financí nám tehdy uteklo tím, že partnerem BMW se nestalo přímo město, jsem se dozvěděl až ze znaleckého posudku Sivia CZ zveřejněného na konci srpna 2014 na obchodním rejstříku. 

Tolik k údivu starosty Alana Tomáška v jeho otevřeném vyjádření, proč s těmito informacemi přicházíme až nyní. Zároveň se vymezuji vůči jeho nařčením, že jde o lži a polopravdy. Vše je podloženo důkazy v našem článku a v dokumentech.

Veškeré důkazy jsou veřejně přístupné dokumenty a jejich pravost si může kdokoliv ověřit.

 

V Peci pod Sněžkou dne 8. října 2014

Bc. Luboš Brát, v. r.

Lubos Brat Foto Na Medailonek