Udržitelný rozvoj města

Na vhodném místě vybudujeme multifunkční sportovní objekt. Provoz na Výsluní ve Velké Úpě rozmělníme novým turistickým okruhem. V Bukovém údolí k lanovce, vytvoříme velkou odpočinkovou zónu s letteringovým hřištěm. 

Ve spolupráci s odborníky, Ski Resortem a Správou KRNAP vybudujeme síť single trailů v Peci i Velké Úpě. Celé město spojíme cyklostezkou dostupnou pro každého.

 

V současném období a blízké budoucnosti naše město vynaloží významné investiční prostředky do infastruktury. Dopravní terminál, optimalizace parkovacích kapacit v Peci a ve Velké Úpě, herní krajina Pec-Ka, odkanalizování Velké Úpy, bydlení pro mladé, revitalizace hřbitova, opravy komunikací. Investice proto navrhujeme s přihlédnutím k nutnosti jejich dobrého naplánování

Byli jsme u toho a podporujeme

Podílíme se na vzniku či realizaci projektů města a myšlenkami jsme některé inspirovali.

 Kolaz2

Investovat neznamená jen bezohledně budovat, ale především na základě názorů a pocitů veřejnosti citlivě tvořit. Pro zlepšení kvality života našich obyvatel chceme v rámci dostupných prostředků města realizovat následující investiční záměry. 

 

1.1 Sportovně kulturní objekt

Na vhodném místě vybudujeme multifunkční sportovní objekt s menším venkovním termálním bazénem pro místní obyvatele. Místo, kde se budeme navzájem potkávat za sportem, relaxem ale i kulturou. 

Volné termíny pronajmeme sportovním klubům v rámci jejich ubytování v Peci pod Sněžkou.

Pic Hala

Vzor podobného objektu lze vidět například v horském městečku Bormio:

Bormio1

Bormio2

1.2 Hřiště pro větší děti a dospělé

Ve Velké Úpě na ploše vedle dětského hřiště vytvoříme plochu s pevným tvrdým povrchem pro různé míčové hry. U paty svahu vznikne odrazová zeď pro tenis, basketbalový koš, branky. Vše volně přístupné pro mladé i zralejší sportovce.

Hriske Velka Upa

1.3 Letteringové hřiště

Na ploše za řekou Úpou směrem k lanové dráze na Sněžku po dohodě se Správou KRNAP vytvoříme přírodní odpočinkovou zónu s parkovou úpravou, pro horké letní dny s mlhovištěm, otevřenou přírodní učebnou a bezpečnou horolezeckou stěnou. 

Park Bukove Udoli

Toto hřiště zapadá do našeho konceptu městské cyklostezky (viz následující bod), která kolem něj bude procházet. Zároveň bude tato lokalita sloužit i jako cílový bod kratších procházek seniorů či maminek s kočárky. 

Pokud návštěvníci lanové dráhy na Sněžku použijí rezervaci prostřednictvím námi navrhované mobilní aplikace (viz bod 3. Chytré město), mohou zde čekat na dobu svého odjezdu na Sněžku.

 

1.4 Městská cyklostezka

Zatraktivníme město pro rodiny s dětmi s cílem podpořit vícedenní pobyty. Bezpečně a pohodlně propojíme celé naše město cyklostezkou s klidovými zónami s parkovou úpravou, atraktivními prvky a výhledy.

Cyklostezka Velka Upa

Stezka bude uzavřený okruh, který povede údolím s minimálním stoupáním od Javoru směrem do Velké Úpy a Obřího dolu. Podpoříme všechny ubytovatele bez ohledu na jejich lokalitu.

Mestska Cyklostezka Mapa

 

1.5 Single traily

Horská cyklistika zažívá v posledních letech nebývalý rozmach, kterému je potřeba jít naproti formou šetrného budování sítě singletrailů, tedy tratí, na kterých si přijdou na své jak začátečníci, tak pokročilí jezdci. Naším cílem je realizovat a propojit Pec s Velkou Úpou okruhy vedoucími ze Zahrádek a Vysokého svahu přes Vlašský vrch či Javoří důl a přes Portášky zpět do Pece. Po vzoru úspěšných projektů jako je Singletrek pod Smrkem, Trailpark Klínovec či Trutnov Trails.

Singletrail2

Singletrail Back2

Výborným příkladem toho, jak síť singletrailů pozitivně ovlivnila návštěvnost turistického střediska i mimo hlavní sezóny je například Italské Livigno. To se stalo rájem horských cyklistů všech stupňů dovednosti.