Rozhovor: Jiří Pikola

JirkapikolaVy přece nepocházíte z Pece pod Sněžkou ani z jejího okolí. Co vás do tohoto regionu přivedlo?

V roce 2001 jsem se stal majoritním vlastníkem zdejšího hotelu Energetik, od roku 2010 jsem jeho ředitelem. Připravil jsem a realizoval jeho modernizaci – a ještě jsem s tím neskončil.

Takže již jste celým srdcem horal?

Ano, své předchozí aktivity jsem již ukončil a svůj podíl ve společnosti Terinvest jsem převedl na svého syna Marka. Šest dní v týdnu se teď věnuji Energetiku, takže již trvale žiji v Peci pod Sněžkou. A kromě dalšího rozvoje hotelu bych se chtěl podílet i na zkvalitnění služeb pro návštěvníky tohoto horského střediska.

Hovořil jste o svých předchozích aktivitách? Můžete nám přiblížit, co jste v minulosti dělal?

Po skončení studií na chemicko-technologické fakultě jsem začal pracovat v národním podniku Polygrafia. Po revoluci jsem spoluvlastnil společnost Terinvest, která se stará o správu veletrhů, a v letech 2001–2010, kdy už jsem byl majitelem Energetiku, jsem řídil společnost PVA Servis, s. r. o., která provozovala konkrétně areál výstaviště v Letňanech. Tam se nám podařilo dosáhnout výrazného nárůstu počtu veletrhů a výstav s navazujícími ekonomickými parametry a mimo to i areál úspěšně rekonstruovat a modernizovat. Díky tomu mám rozsáhlé zkušenosti s manažerským řízením a dokážu vést větší společnosti a pracovní kolektivy.

Co přesně jste měl na mysli, když jste mluvil o zkvalitnění služeb pro návštěvníky Pece?

Chtěl vytvořit atraktivní turistické trasy a přitáhnout rodiny s dětmi i do vyšších pater krásného okolí Pece. Na tyto části se v poslední době dost často zapomínalo. Proč v Peci nerozjet podobný projekt, jako je třeba dětské hřiště na Medvědíně?

Děkuji za rozhovor. Ať se Vám podaří Vaše vize zrealizovat.

Děkuji.