Propagace Pece pod Sněžkou podle nás

Od podzimu 2014 pracujeme v našem sdružení na informačním facebookovém profilu PecPodSnezkou.Info. Kromě toho jsme v roce 2017 pojmenovali turistické problémy našeho města a spolu s návrhem jejich řešení jsme tuto naši analýzu předali zastupitelům města a SCRP.

 

Wp 20130709 11 25 38 Panorama

 

Na podzim 2014 vyhrála v podivném netransparentním výběrovém řízení statisícovou zakázku na propagaci města společnost Orso Communications, spjatá s minulým vítězem voleb a jeho předvolební kampaní. Přestože jsme poukazovali na chybějící reference i kvalifikační předpoklady, byla tato společnost protlačena starostou města coby vítěz "výběrového řízení" a připadl jí statisícový kontrakt (ročně).

Bohužel se již po několika měsících ukázalo (a ve výroční zprávě to potvrdilo i samo vedení SCRP), že propagace vázne, facebookový profil Pec pod Sněžkou se přeměnil z kvalitního informační a motivačního webu na otřepanou komunitní stránku s fotografiemi Sněžky a ostatní on-line propagace (např. PPC) jako by neexistovala.

Město tak navenek propagovalo pouze v zimě lyžařský areál a v létě Sněžku, jako by jiné krásné kouty východních Krkonoš neexistovaly. Nelze se tedy divit výsledku - mnohahodinové fronty na LD na Sněžku a naštvaní jednodenní návštěvníci města, kteří se po otřesném čekání ve frontě na Sněžku už do našeho města jen stěží navrátí...

Problémů bylo více.

 

Naše řešení

Vše jsme sledovali a abychom přispěli (v rámci svých omezených finančních a časových možností) k propagaci, založili jsme stránku facebook.com/pecpodsnezkou.info, na které přinášíme relevantní místní a turistické informace. I bez jakékoliv propagace si stránka během několika let získala přes 1500 fanoušků.

Ale tím jsme neskončili a vypracovali jsme ucelenou studii - marketingový plán se střednědobým a dlouhodobým výhledem na propagaci našeho města.

Tento plán jsme předali v březnu 2017 i všem zastupitelům obce. Ke stažení je tento dokument zde:


Od zastupitelů obce ani od vedení SCRP jsme žádnou přímou reakci neobdrželi, přesto se od té doby dají v práci SCRP sledovat změny v souladu s našimi návrhy. 

Tak snad naše práce měla smysl a přinese ovoce, nové hosty a spokojené návštěvníky Pece pod Sněžkou a Velké Úpy.

 

L. Brát, T. Kučera