O co jde v kauze BMW

Vážený pane Karlíku,

reagujeme tímto otevřeným dopisem na Váš příspěvek ze dne 8. 10. zveřejněný na webových stránkách SNK Sněžka.

V článku se zmiňujete široce o celém projektu a o Vaší firmě. O tu zde ale vůbec nejde. Nikdo nezpochybňuje, že přítomnost BMW přináší marketingový potenciál. 

Pravděpodobně si neuvědomujete, že hlavní problém je fakt, že starosta města odmítl partnerství s BMW a přenechal obchod v řádech milionů Kč soukromému subjektu. Pokud by partnerem BMW bylo přímo město, marketingový potenciál by byl stejný či ještě větší než nyní. Jen město by za ty tři roky mělo několik milionů Kč navíc v rozpočtu. 

Na tom nic nezmění čarování s čísly, ani žádné "dementi", které někdo může nyní narychlo vydávat. 

K Vašemu mylnému tvrzení, že L. Brát pro pronájem pozemku pro Vás hlasoval uvádíme, že tento záměr se nikdy nehlasoval. Záměr byl probrán na poradách zastupitelů, kde se nehlasovalo. Skutečné finanční plnění ze strany BMW v řádech milionů Kč ročně bylo zastupitelům zatajeno. Nikdo z nich neměl tedy důvod proti pronájmu něco namítat.

Po zveřejnění skutečných výnosů firmy Sivia CZ z obchodu s BMW 28. 8. 2014 ve znaleckém posudku na obchodním rejstříku namítl L. Brát na poradě zastupitelů 6. 10. 2014, že k poskytnutí Vám další slevy 15%, jak navrhovali zastupitelé za SNK Sněžka není žádný důvod, neboť plnění města se nemění. 

To, že v rozporu se smlouvou využíváte pro svůj záměr téměř 5x větší plochu než jak je uvedeno ve smlouvě je věc, která by se měla řešit právní cestou. 

Tím KDE zveřejňujete své vyjádření ke  kauze (www.snksnezka.cz) a z jakých materiálů čerpáte (neveřejné zápisy z porad) jasně dokazujete napojení podnikatelského subjektu na sdružení SNK Sněžka

 

Vážení spoluobčané, zamyslete se prosím nad uvedenými fakty a udělejte ve volbách přítrž bujícímu protekcionalismu v našem městě. Je to město nás všech, ne hrstky vyvolených.

S úctou

Sdružení Žijeme Sněžkou & ČSSD

 Kyticky1