Blog

Bude město financovat wellness u apartmánového domu?

Zastupitelé města Pec pod Sněžkou se chystají z obecních peněz financovat malý akvapark, či spíše hotelové wellness u soukromého apartmánového domu. Investorovi, zvoleného bez výběrového řízení, se tak chystají zatraktivnit jeho investici do apartmánového "hotelu". A to částkou 80 milionů Kč. Myslíte si, že je to opravdu nakládání s majetkem města ve veřejném zájmu? Přijďte 16. 9. 2015 ve 14:30 na veřejné zasedání zastupitelstva vyjádřit svůj názor. 

Přečíst 14.9.2015

Zápis z VZZ 22. 12. 2014

Navštívili jsme veřejné zasedání zastupitelstva a diskutovali se zvoleným vedením města o problémech, které zde vidíme. Konkrétně jde o vlek Slovan na Velké pláni, změny v Kartě hosta či přípravě nového webu pecpodsnezkou.cz. 

Přečíst 22.12.2014

Sleva 50% na lyžování pro místní děti

Zastupitel za Žijeme Sněžkou, z.s. Markéta Dudková patří mezi velké zastánce místních obyvatel. Dlouhodobě upozorňuje na fakt, že lyžování v Peci pod Sněžkou je pro místní obyvatele mnohdy nedosažitelné z důvodu vysokých cen celosezónních skipasů. To se podařilo změnit!

Přečíst 18.12.2014

Zvolte kandidátku č. 2

Rádi bychom vás požádali o důvěru. Pokud zvolíte kandidátku č. 2, nevzdáváte se na čtyři roky práva rozhodovat či mluvit do dění v obci. Chceme více přímé demokracie a informovanosti občanů, stejně jako vy.

Přečíst 9.10.2014

O co jde v kauze BMW

Přinášíme odpověď Jiřímu Karlíkovi z firmy Sivia CZ, prostředníka "partnerství" BMW a města Pec pod Sněžkou. Odpověď se týká nedatovaného článku, který se objevil 8. 10. na webu SNK Sněžka.

Přečíst 8.10.2014

Město se musí rozvíjet rovnoměrně

Chceme vytvářet příznivé podmínky pro turistický ruch i pro občanský život napříč celým městem. Série propojených aktivit pozvedne město rovnoměrně a zvýší zaměstnanost v turistických službách. Stíráme rozdíly mezi ubytovateli z hlediska lokality díky ekologickému minibusu. 

Přečíst 2.10.2014

Přivedeme více turistů do našeho města

Námi navrhované léky na upadající turistický ruch jsou profesionální PR, dokonale čisté a funkční středisko, atraktivní cíle pro všechny věkové skupiny, motivovat místní podnikatele a spolupracovat v zimní propagaci s provozovatelem lyžařského areálu.

Přečíst 2.10.2014

Chceme udělat víc pro lidi na horách

Chceme, aby naše město rostlo a rozvíjelo se kupředu. Nejen investičně, ale i počtem občanů. Máme připravené pobídky, které tento nežádoucí trend zastaví. Trvale zde žijící občané dosáhnou na slevy na lanovku, vleky, či nakládání s odpady. Poprvé řešíme systematicky péči o seniory.

Přečíst 28.9.2014

Více přímé demokracie

Chceme více vtáhnout občany města do rozhodování, naslouchat jejich názorům a respektovat jejich potřeby. Informovat předem, pořádat dvakrát ročně velká setkání nad směřováním obce, zveřejňovat hospodaření i městských společností. To je přímá demokracie podle nás.

Přečíst 21.9.2014

Velká Úpa potřebuje svou Sněžku

Chceme vybudovat turistický magnet ve Velké Úpě, jako je například stezka v korunách stromů u Portášek. Přinese to rozvoj celému městu. Velká Úpa tím navíc dostane svůj vlastní turistický maják, podobně jako má Pec lanovou dráhu na Sněžku.

Přečíst 21.9.2014

Rozhovor: Drahomíra Zákonová

S Drahomírou jsme si povídali o jejím životě, jak se v osmdesátých letech přestěhovali sem do hor i jak se dokázala vypořádat s těžkým obdobím v jejím životě.

Přečíst 10.9.2014

Rozhovor: Jiří Pikola

Rozhovor s Jiřím Pikolou z Energetiku odhaluje více z jeho profesního života, jak přišel do našeho města i jeho silné stránky. 

Přečíst 9.9.2014

Rozhovor: Markéta Dudková

Rozhovor s Markétou Dudkovou odhaluje její pracovitou povahu a laskavé srdce. Ve Velké Úpě ji zná snad každý. Přečtěte si více.

Přečíst 9.9.2014

Rozhovor: Luboš Brát

Rozhovor s Lubošem Brátem, číslem jedna na kandidátce ČSSD a Nezávislých. Jak se dostal do Pece pod Sněžkou, co o něm možná nevíte a pár střípků z jeho života.

Přečíst 9.9.2014

Milujeme tohle město

Někdy není třeba komentáře. Podívejte se co je naše motivace a proč chceme pracovat pro naše město. No není to krása?

 

Přečíst 7.9.2014

Nebojte se změnit svůj život k lepšímu

Přidejte se k devíti statečným! To je s trochou nadsázky zvolené téma našeho billboardu, který již brzy spatří světlo světa. Taky se potýkáte s neustálým poklesem tržeb, ztrátou práce a existenční nejistotou? Buďte stateční sami před sebou a udělejte něco pro zlepšení. Pojďte do toho s námi!

Přečíst 3.9.2014

Pluralita názorů je základ demokracie

Zatím v celé polistopadové historii našeho města byla v zastupitelstvu obce přítomna opozice. Přestože jsme nejmenší město v České republice, i zde platí, že opozice je základ demokracie. 

Přečíst 24.8.2014